Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLARININ ŞAHSİ OYLARI NE KADARDIR?
Tarih: 13-12-2017 17:43:00 Güncelleme: 13-12-2017 17:43:00


Merak ettiniz mi hiç?

Sanırım Karabük’te hiç kimsenin aklına gelmemiştir.

Siyasi Partilerin İl Başkanlarının partilerine katkı adına sağlayacakları Şahsına Münhasır Oyları ne kadardır, Hiç merak ettiniz mi?

Sanırım kimse Siyasi Partilerin Karabük İl Başkanları hakkında kendi partilerine şahsi olarak katacakları oy nedir, ne değildir.

Elbette bu konuda çok ciddi kamuoyu yapmak gerekir, kamuoyu siyasi partilerin İl Başkanlarının kendilerine özgü oy oranını bilme gibi de hakları vardır.

Ülke genelinde olduğu gibi tahminime göre her ay siyasi partiler tarafından kamuoyu yoklamaları yaptırılıyor. Yapılan kamuoyu yoklamaları çeşitli konularda olsa da önemli bir çoğunluk olarak ise siyasi partilerin oy oranlarının belirlenmesi noktasında yapılıyor.

Karabük’te siyasi parti İl Başkanları bir araya gelerek, kendileri hakkında kamuoyunda bir anket yaptırsalar ve hangi Partinin İl Başkanı ne kadar şahsına Münhasır oy oranına sahip bunu kendileri öğrenseler ve kamuoyu ile paylaşsalar.

Bu cesareti gösterecek Karabük’te İl başkanları var mı?

Aslında Siyasi Partilerin Genel Merkezleri İl Başkanlığına aday olacak isimler arasında öncelikli olarak kamuoyu anketi yaptırarak hangi adayın daha fazla partilerine oy olarak katkı sağlayacaklarını belirlemeliler.

Yoksa sonrasında ortaya başarısızlıklar çıkıyor.

Şimdi sizlere sormak isterim, Karabük’te, SP, MHP, CHP, AKP ve İYİ Parti İl Başkanları arasında bir anket yapılsa ve şahsına münhasır en fazla oy alan İl Başkanı kim olur?Bu yazı 2595 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI