Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ VE GAYRETLER
Tarih: 06-09-2016 21:58:00 Güncelleme: 06-09-2016 21:58:00


Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Basın toplantısında ilk müjdeyi vermiş ve Safranbolu Sanat üniversitesinden söz ederek Kamuoyunu heyecanlandırmıştı.

Safranbolu Sanat Üniversitesi için ilk ciddi adımlar, Resmi ve Sivil toplumun katkılarını sağlamak adına atıldı.

Karabük üniversitesi ile kardeş üniversite olması adına atılan Safranbolu Sanat Üniversitesi kurulması halinde Karabük ve Safranbolu’nun çok büyük ivmeler kazanacağı muhakkak.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bazı Büyükşehirlerde olduğu gibi Karabük İli olarak da 3 Nisan Üniversitesinden sonra Safranbolu Sanat Üniversitesine kavuşmuş olmak hem İlimiz ve Yöremiz adına hem de Ülkemiz adına çok ciddi gelişmelerin olacağını hatırlatmak isterim.

Safranbolu Sanat Üniversitesi Kurulması adına geçtiğimiz günlerde Rektör Prof. Dr. Refik Polat Başkanlığında, Kaymakam, Belediye Başkanı ve Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve Yöneticileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri ve İş adamlarından oluşan bir grubun konuyla ilgili mesai harcamaları Safranbolu adına olduğu kadar Karabük ve diğer İlçelerimiz adına da sevindirici bir gelişme olduğunu söylemek isterim.

Karabük Üniversitesi kanalıyla bugün İlimizde ve İlçelerimizde 50 binin üzerinde öğrenci kapasitesi mevcut olurken, yakın bir gelecekte ise Safranbolu Sanat Üniversitesinin Kurulması durumunda da Safranbolu’ya 20 binin üzerinde bir öğrenci kitlesinin geleceğini düşündüğümüzde ise Safranbolu’nun nüfuz bazında artış göstereceği gibi ekonomik yönden de olumlu katkıların İlçe esnafını ziyadesiyle memnun edecektir.

Gayretler boşa çıkmaz ise şimdiden Safranbolu Sanat Üniversitesi Hayırlı ve Uğrulu olsun dileklerimi iletmek isterim.Bu yazı 6470 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI