Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

BİR İNSAN GÖRDÜM GÖZLERİNDE YAŞ VE KELİMELER BOĞAZINA DİZİLİYORDU!.
Tarih: 24-03-2017 18:42:00 Güncelleme: 24-03-2017 18:42:00


Yaratanın en değerlisi insandır, İnsan İmar da eder, yıkar da. 

İşte bugünlerde Türkiye olarak yapılanın yıkılmaya çalışıldığına dair tepkilere açıkça şahit oluyoruz. 

Mevcut Temelleri sağlamlaştırmak, geçmişe dair izleri silmemek adına yaşatmamız gerekirken, bugün geçmişe sünger çekmek adına sırtımızı dönmeye çalışıyoruz. 

Bir İnsan gördüm Gözlerinde Yaş ve Kelimeler Boğazına dizilmiş sözcükleri bir türlü ağzından çıkaramıyordu. 

Bu kişi elbette öylesine sıradan yaşayan ve yaşlanan bir kişi değildi. Topluma adeta ömrünü vermiş ve siyasi arenada her zaman güçlü taraftarı olan bu kişiyi sizlere isim olarak versem elbette tanırsınız. 

Ancak! İsim telaffuz etmek yerine bu kişinin Türkiye için duyduğu gelecek kaygısı ve gözlerindeki buğuluk, sesindeki titreşim gerçekten de beni çok üzdü. 

Sözünü ettiğim kişi Türkiye Büyük Millet Meclisinde bugünkü Milletvekilleri gibi Vekillik görevi ile dirsek çürütmüş olması nedeniyle, inanın sokaktaki insandan çok daha Ülkenin geleceğini ve Bekasını iyi biliyor diyebilirim. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun, Karabük Barosunun Düzenlediği Anayasa Değişikliği Konulu Panelde yaptığı konuşma katılımcıların önemli bir bölümünü gerçekten de çok etkilediği görüldü. 

Bir insan gördüm Gözlerinde Yaş ve Kelimeleri Boğazına diziliyordu ki, birkaç kişinin daha o insanın yanına doğru geldiğini gördüm ve inanın o insanın yanına yaklaşanların da gözleri dolu doluydu. 

Ne oldu diye sormama gerek yoktu, Paneli izleyenlerin arasında olmam asabiyle, konuşmasını tamamlayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu o topluluğun alkışları arasından hızlı bir şekilde salonu terk etmesiyle insanların da düşünceli bir şekilde salondan çıktıkları gördü. 

İşte o anda bir İnsan gördüm gözlerinde yaş, kelimeler boğazına diziliyordu.Bu yazı 16222 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
VİDEO GALERİ
  • ONEL
    resim yok
  1. ONEL
VİDEO GALERİ
YUKARI