Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

BARIŞALIM! BARIŞMAKTA SAMİMİYİZ?
Tarih: 06-09-2016 22:00:00 Güncelleme: 06-09-2016 22:00:00


Barış Yapmak, barışmak için her şey müsait. Bakın önümüzde Kurban Bayramı var.

Bayramlar Dargınlıkların ve Küskünlüklerin ortadan kalkması için çok büyük bir fırsat değil mi?

Türkiye’de kavgaların en başında siyaset tartışmaları geliyor. Milletin Vekilleri TBMM’de birbirleri için söyledikleri sözler elbette toplumda karşılık bulmuyor.

Bakın! Siyasiler yıllarca küs ve kavgalı bir şekilde Milletin Meclisinde mesailerde bulundular. Birinin söylediğini diğeri tasvip etmeyince ortaya siyasi kaoslar çıkıyor.

Devlete sızmış denilen FETÖ’cü hainler aslında sızma değil, herkes çok iyi biliyor ki, Devletin içine göz göre göre yerleştirilmiş ve sonunda güç bende edasıyla Anayasayı değiştirmek, yönetime el koymak için hain bir Kalkışma ile 15 Temmuz akşamını Tür Milletine zehir ettiler.

Yüzlerce Şehit verdiğimiz 15 Temmuz gecesi her şerde bir hayır vardır sözünü hatırlattı bizlere.

15 Temmuz Fetö’cü Darbe girişimi ile Tür Siyaseti ve Mecliste Grubu Bulunan Siyasi Partiler bir gün önceki hakaret dolu sözlerin sahibi değilmiş gibi Konu Vatansa Gerisi teferruattır diyerek, Siyasi iktidarın yanında yer alarak, Kalkışma içinde olan hainlere karşı tek vücut olduk.

Şimdi! Barış ve Birlikte güç olma zamanı, bakın Kurban Bayramı için son günlere geldik ve bu bayramın faziletini en güzel şekilde değerlendirerek, bayram sonrası için barış değil tam barış adımlarını atabilirsek inanın Türkiye olarak iç ve dış düşmanlar ile tüm Dünya’ya güç gösterisinde bulunmuş oluruz.

15 Temmuz Kalkışması ile birlikteliğin ilk adımları atılsa da son günlerde, İktidar ve Muhalefet Yanlısı bazı kişilerin Barış sözcüğünün altında ezildikleri ve özellikle iktidar yanlısı konuşmacıların tehlike geçti ve Muhalefete ihtiyaç yok düşüncesiyle, Muhalefet Partilerine ve Genel Başkanlarına yüklenmeye başladılar.

15 Temmuz Kalkışmasının ardından birliktelik mesajları verenler, sanırım aradan geçen süre içinde bu mesajlarında pek samimi olmadıkları görülürken, iktidara yakın çevreler Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakan Binali Yıldırım’a sırtını dayadıklarını hissettirirken, Muhalefet partilerine de veryansın ediyorlar.

Barışalım! Tabi ki, Barışmakta Samimiysek?Bu yazı 6113 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI