Bugun...Osmanlı Çeşmesinden Şerbet Aktı
Tarih: 02-05-2014 14:00:00 + -


Karabük’te istasyon meydanında bulunan ve Osmanlı mimarisine göre yaptırılan çeşmeden su yerine şerbet aktı.


Osmanlı Çeşmesinden Şerbet Aktı

Hayır sever bir işadamı tarafından Osmanlı mimarisine uygun olarak yaptırılan istasyon meydanındaki Osmanlı Çeşmesi'nden Regaib Kandili nedeniyle şerbet ikramı yapıldı.

Karabüklü vatandaşlar şerbet akan çeşmelerin başında uzun kuyruklar oluştururken, Karabük’te ilk kez yapılan bu uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Karabük’te ilk kez gerçekleşen uygulamaya Belediye Başkanı Rafet Vergili, iş adamı Durmuş Yalçın, Özel Kalem Müdürü İrfan Kartal ve çok sayıda vatandaşta katıldı.

Karabük Belediyesi olarak bu geleneği hatırlatmak ve yaşatmak üzere Osmanlı çeşmesinin hayırsever tarafından yapıldığını belirten Başkan Vergili, “Karabük Belediyesi olarak bu güzel geleneklerimizi yaşatmak ve hatırlamak için Osmanlı çeşmelerinden şerbet akıtıyoruz. Peygamber efendimizin, dualarının geri çevrilmeyeceği 5 geceden biri olduğunu belirttiği Regaip kandilini bu gece idrak etmiş olacağız. Tüm İslam âleminin kandilini kutluyorum. Bir dost tarafından yapılan bu çeşme buraya ayrı bir güzellik kattı kendisinden Allah razı olsun vefat edenlerine Allah rahmet eğlesin” dedi.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YUKARI